آیشواریا رای Aishwarya Rai

وجود ۲۰ میلیارد دلار خانه های خالی

وجود ۲۰ میلیارد دلار خانه های خالی    
۱۳۹۴\۰۸\۲۴ - ۲:۲۵ PM


مشاوره وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از ۲۰ میلیارد دلار خانه خالی در کشور وجود دارد و باید برای برون رفت از رکود مسکن کار منطقی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین عبده تبریزی در نشست خبری گفت: پیش بینی ما این است که در آذرماه نرخ تورم یک رقمی شود.

وی افزود: از سال 86 تا کنون پس انداز و درآمد افراد کاهش یافته است و تا زمانیکه دولت نرخ سود بانکی را کاهش ندهد از رکود خارج نمی شویم.

عبده تبریزی با بیان اینکه مسکن بزرگترین کالای مصرفی خانوار است و به وام زیادی نیاز دارد ، گفت: بانک مرکزی آمادگی خود را برای اعطای منابع جدید به بافت فرسوده اعلام کرده است.

عبده تبریزی درباره تاثیر نرخ کاهش سود بانکی بر اجاره بها مسکن افزود: به دلیل اینکه قراردادهای اجاره بهای مسکن را براساس نرخ سود بانکی تعیین می کنند کاهش نرخ سود بانکی به نفع بازار مسکن و بازار اجاره است.

وی اضافه کرد: نسبت به دهه های 70-80 انباشت خانه در بازار مسکن نداریم و کاهش تعداد پروانه های ساختمانی هم مشکل ایجاد خواهد کرد.

عبده تبریزی افزود: دولت باید برای برون رفت از رکود مسکن نقش راهبردی داشته باشد زیرا بسیاری از بخشهای اقتصادی تحت تاثیر بخش مسکن است.

وی تصریح کرد: یکی از اشتباهات رایج در بخش مسکن خراب کردن خانه های خالی قبل از پایان عمر مفید ساختمان است و باید صندوق مستغلات را فعال کرد.

عبده تبریزی درباره بورس مسکن هم گفت: بورس مسکن وجود ندارد زیرا مسکن کالای ناهمگن است و به لحاظ ساختار جغرافیایی امکان پذیر نیست.


نرخ سود بانکی، دستوری کاهش یابد


مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون زمان آن نیست که کاهش نرخ سود بانکی را به بازار یا به بانک ها بسپاریم؛ بلکه شورای پول و اعتبار باید راسا و با قدرت وارد عمل شده و زمینه را برای کاهش نرخ سود بانکی با یک دستور قاطع فراهم کند.


حسین عبده تبریزی در جلسه امروز هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با تاکید بر ضرورت تصمیم گیری سریع و قاطعانه شورای پول و اعتبار در باره نرخ سود بانکی افزود: اگرچه اقتصاددانان کشور چهار دهه است که می‌گویند در نرخ سود نباید دخالت شود اما هم اکنون باید دخالت کنیم.


مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون مشکل اصلی ما کمبود مالی است و نظام بانکی نمی تواند به دلیل وجود این مشکل نیاز صنعت را به لحاظ منابع تامین کند و بنابراین اگر بخواهیم تامین مالی صورت دهیم باید ابتدا مسائل مربوط به نرخ بهره را حل کنیم.


وی تصریح کرد: مهمترین موضوع در شرایط کنونی برای برون رفت از تنگنای مالی، سود بانکی است و البته این موضوع اختلافاتی با سیاست های جاری دارد.


عبده تبریزی ادامه داد: برای رفع مشکل رکود باید پول در اقتصاد وارد کنیم همانطور که در سال 2008 کشورهای مختلف دنیا مجموعا 14 هزار میلیارد دلار پول در اقتصاد تزریق کردند تا توانستند از بحران خارج شوند. مشکل اکنون این است که دولت پولی ندارد و نظام بانکی هم نمی تواند پول خرج کند.


مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر مشکل نرخ سود حل نشود، بدهی های دولت نیز قابل بازپرداخت نخواهد بود و چنانچه دولت بخواهد 300 هزار میلیارد تومان به عنوان بدهی خود به دست طلبکارانش بدهد و به جای آن اسناد در اختیار آنها قرار دهد، سال آینده باید 100 هزار میلیارد تومان به عنوان نرخ سود این اسناد بپردازد.


وی اضافه کرد: اگر نرخ سود اصلاح نشود، امکان بازپرداخت این بدهی ها محال است و بنابراین در شرایط فعلی باید به فکر راهکاری برای کاهش نرخ سود بانکی باشیم.


عبده تبریزی ادامه داد: وضع بانک ها اکنون بسیار دشوار است و نمی توان با نرخ سود فعلی گشایشی در اقتصاد حاصل کرد.


مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: نسبت تسهیلات پرداختی به تولید ناخالص داخلی به 26 درصد درآمد ملی رسیده است که نشان می دهد نظام بانکی به میزان کافی نمی تواند پول خلق کند. وی افزود: افزایش سقف وثایق در حال بالا رفتن است و بانک ها دائما تملیک می کنند، ضمن اینکه میزان تسهیلات از دارایی بانکی کمتر از 50 درصد شده است و مطالبات سررسید شده نیز رشد داشته است.


عبده تبریزی اضافه کرد: در برخی از حوزه ها کفایت سرمایه به دلایلی افزایش یافته که نشان می دهد اگر بانک ها پولی را حاصل کنند آن را نزد خود برای اطمینان بیشتر نگه می دارند.


مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در باره کفایت سرمایه بررسی ها نشان می دهد چند بانک کشور بالای 20 درصد از منابع را نزد خود نگه می دارند و پرداخت تسهیلات صورت نمی دهد که این کمی نگران‌کننده است.


وی خاطرنشان کرد: اگرچه بانک ها آنچه در دارایی ها به دست می آورند، محدود است، اما نسبت به مصارف به منابع از 100 درصد بالاتر رفته که این در بانکداری ما موضوعی جدید است. عبده تبریزی گفت: نسبت مطالبات غیرجاری، تسهیلات نیز از 50 درصد پا را فراتر گذاشته و بر این اساس به نظر می رسد بسته ای که بانک مرکزی باید برای رونق اقتصادی انتخاب کند، محور اصلی خود را در کاهش نرخ سود با دخالت مستقیم شورای پول و اعتبار قرار دهد.


مشاور وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بانک ها آنقدر دوام نمی آورند که نرخ سود از طریق بازار کاهش یابد و بنابراین باید برای تهیه و اجرای بسته رونق اقتصادی مواردی را مدنظر قرار داد.


وی افزود: کاهش نرخ سپرده بانک ها نزد بانک مرکزی باید به سرعت صورت گیرد؛ زیرا اکنون هیچ کاسبی در کشور وجود ندارد که 32 درصد سود داشته باشد و بنابراین ادامه وضع فعلی قابل تداوم نیست.


عبده تبریزی گفت: بانک مرکزی با یک دستورالعمل می تواند همانطور که بهره پرداختی، مرکب است، نرخ سود نیز به صورت مرکب محاسبه شود.


مشاور وزیر راه و شهرسازی احیای حساب سپرده های دیداری را خواستار شد و اضافه کرد: در کشور حساب جاری وجود ندارد و بلکه حساب پشتیبان نیز در کنار حساب جاری عمل می کند، در حالی که در هیچ جای دنیا چنین موضوعی سابقه ندارد.


وی گفت: وقتی که تسهیلات ذخیره می گیریم و سود دریافتی را ذخیره و خسارت تاخیر تأدیه نمی گیریم باید منتظر چنین اوضاعی در اقتصاد هم باشیم، بنابراین بانک مرکزی به سرعت باید اصلاح حساب سود دریافتی و خسارت تاخیر تأدیه را در دستور کار قرار دهد.


عبده تبریزی گفت: قراردادها باید به گونه ای از سوی بانک مرکزی اصلاح شود که یک فرد نتواند تسهیلات متعددی از بانک های متعدد دریافت کند بلکه حداقل هر فردی از دو یا سه بانک تسهیلات بگیرد.


مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: برخورد فوری با حداقل دو موسسه مالی و اعتباری غیرقانونی باید صورت گیرد تا مشخص شود بانک مرکزی زورش به موسسات غیرمجاز می رسد در غیر این صورت داستان موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز ادامه خواهد یافت.


عبده تبریزی در پیشنهادی، ایجاد صندوق پروژه، اوراق تجاری و وصول مطالبات دولت را خواستار شد.
-------------------------------------
روند قیمت ارز نزولی شد    
۱۳۹۴\۰۸\۲۴ - ۲:۵۶ PM


مدیر اداره صادرات بانک مرکزی گفت: روند فزاینده قیمت ارز در بازار از دیروز متوقف شد و الان روند نزولی است.


صمد کریمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما به شاخص های بازار از جمله تراز تجاری مثبت کشورمان و افزایش منابع ارزی نسبت به منابع مصرفی اشاره کرد و افزود: پس لزومی ندارد که نرخ ارز نوسان زیادی داشته باشد.

وی با بیان اینکه هزینه های نقل و انتقال ارز و تبدیل آن در آینده ای نزدیک کاهش می یابد و خطوط اعتباری خارجی در طرح های بزرگ و زیرساخت های کشور وارد می شود، گفت: این یعنی جریان های ورود سرمایه در اقتصاد ایران تقویت می شود و سرعت نقل و انتقال بین المللی ارز کاهش می یابد و این نهایتاً به تسهیل تجارت ، صادرات و واردات کشور کمک می کند و ما به نقطه تعادل در بازار ارز نزدیک می شویم.

وی در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای برای کسانی که می خواهند در بازار ارز سرمایه گذاری کنند دارید؟ گفت: توصیه می کنم که رفتارهای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی به گونه ای شکل بگیرد که تحت تأثیر نوسانات زودگذر ارز نباشد.

کریمی گفت: توصیه می کنم این افراد قدری بلند مدت تر در این باره فکر کنند و تقاضای خود را در زمانی انجام دهند که ریسک کمتری دارد و قیمت تعادلی ارز کمتر از قیمت فعلی است.

بانک مرکزی: نوسان نرخ ارز پایدار نیست

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی از همه فعلان اقتصادی خواست تقاضای های خود در بازار ارز را با توجه به توصیه های بانک مرکزی نسبت به چشم انداز بازار ارز تنظیم کنند.

صمد کریمی در گفتگو با بخش خبری 14 سیما در پاسخ به سوالی در باره مهمترین عوامل افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر گفت: انچه که در روزهای اخیر منجر به افزایش قیمت دلار در بازار شده است از جمله عوامل غیر بنیادی است که به زودی برطرف می شود و فعالان اقتصادی باید از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

کریمی با تاکید بر نظارت و اشراف بانک مرکزی نسبت به تحولات بازار ارز گفت: تحولات بازار ارز و طلا نشان از الگوهای سرمایه گذاری خاصی است که قطعا پایدار نیست.

وی افزود: با توجه به آغاز شمارش معکوس برای اجرایی شدن برجام و اتصال بانکهای کشور به شبکه سوئیفت وهمچنین فراهم شدن زمینه برای گشایش ال. سی و فاینانس در مقاطع کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت و بالاخره کاهش هزینه های نقل و انتقال پول زمینه برای حذف عوامل غیر بنیادی تاثیر گذار در بازار و افزایش میزان عرضه ارز فراهم می شود.

کریمی تاکید کرد: روند کنونی نرخ ارز گذرا است و پایدار نخواهد بود.

بعد از توافق برجام ، تقاضای ارز فزاینده شد

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با بیان اینکه در دو سال اخیر بازار ارز از ثبات نسبی خوبی برخوردار بود ، گفت: تا قبل از ۲۳ تیر امسال یعنی توافق منجر به برجام ، عرضه ارز بیشتر شد و نرخ کاهش یافت اما بعد از توافق برجام تقاضای ارز فزاینده شد.

صمد کریمی افزود: دلیل اصلی افزایش تقاضا شامل معاملات سوداگرانه ، معاملات اعتباری ، تقاضای فصلی دلار ، قیمت نفت و طلا و نرخ های برابری بود که همه این موارد در بانک مرکزی شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه ما رسیدن نرخ دلار به کانال 3 هزار و 600 تومان را تأیید می کنیم ، گفت: براساس سامانه میانگین وزنی معاملات ارزی در بانک مرکزی میانگین وزنی دلار تا دیروز 3 هزار و 550 تومان بود و پیش بینی ما روند دیگری را برای آینده نشان می دهد و معتقدیم این اتفاقات گذرا خواهد بود و این متغیرها پایدار نیست و بعد از دوره ای از بین خواهد رفت.

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی افزود: عرضه ارز افزایش خواهد یافت و بازار به نقطه تعادلی خود باز می گردد.

وی گفت: اقدامات بانک مرکزی هم آغاز شده است و ما بازار را مرتب رصد می کنیم.

کریمی با اشاره به اینکه بانک مرکزی طبق قانون می تواند در بازار ارز مداخله کند، افزود: بانک مرکزی برای کاهش التهاب مجدداً در بازار مداخله می کند همان کاری هم که قبلاً انجام داده است.

وی درباره اینکه آیا مداخله بانک مرکزی شروع شده است؟ پاسخ داد: با توجه به بررسی بازار این مداخله را بیشتر کردیم.

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی افزود: در شرایطی هستیم که بانک مرکزی ورود پیدا می کند و با توجه به منابع ارزی قوی می تواند روی نرخ ها به راحتی اثر بگذارد.

بعد از برجام بیش از 90 درصد پرداخت های بین المللی را بانک ها انجام می دهد

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با بیان اینکه حدود 70 درصد پرداخت های بین المللی کشور براساس حواله انجام می شود ، گفت: پیش بینی ما این است که بعد از اجرای برجام بالای 90 درصد پرداخت های بین المللی ما در بانک ها انجام خواهد شد.

صمد کریمی با اشاره به اینکه روابط کارگزاری بانک ها آغاز شده و مذاکرات انجام شده و در مرحله رد و بدل شدن اسناد است ، افزود : هم اینک خدمات سوئیفت برای بانک های غیر تحریمی وجود دارد و در آینده برای همه بانک ها نیز خواهد بود.

وی گفت: به همین خاطر تعداد بانک های خارجی که با ما کار می کند و همچنین ال سی ها و خطوط اعتباری و سرمایه گذاری خارجی در کشور افزایش خواهد یافت.

کریمی افزود: این روند سبب می شود هزینه ها و همچنین زمان پرداخت های ما در سیستم بین المللی به شدت کاهش یابد.

وی تاکیدکرد: پیمان های پولی که با کشورهای دیگر داریم به تدریج در حال آغاز اجراست و با ترکیه آغاز شده است.

کریمی گفت: این روابط کارگزاری بانکی سبب می شود بانک مرکزی و سایر بانک ها تأمین مالی تجارت و طرح ها را به راحتی انجام دهد و به سمت استفاده ابزارهای پرداخت بین المللی حرکت کند که هزینه آنها را کاهش خواهد داد.

وی افزود: همه این عوامل باعث می شود عرضه ارز در بازار ارز کشور افزایش یابد و دارایی های بانک مرکزی نیز نقدتر شود.

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی گفت : آزاد شدن دارایی های بانک ها و بانک مرکزی باعث می شود که تأثیرگذاری بازارسازان غیررسمی ارز کاهش یابد و ارز به نقطه تعادل خود برسد.

وی افزود: عواملی که باعث افزایش تقاضای ارز شده است ، تا اول ژانویه یعنی زمان اجرای برجام به تدریج از بین خواهد رفت و عرضه ارز در بازار افزایش می یابد و بازار به نقطه تعادلی خود بازمی گردد.

-------------------------------------


روزهای سخت ، گامهای آینده ما را استوارتر و تندتر می کند . حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

غم ، سیاهچال توانایی هاست .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


براستی دلدادگی نامیراست. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

روزهای سخت گذشتند و رفتند ، امروز هنگامه دیگریست ، امید و شادمانی ، تو را فرا می خواند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

جهان را آغاز و انجامی نیست ، آنچه هست ، دگرگونی در گیتی است . ما دگرگونی در درون گیتی را زایش و مرگ می نامیم . ما بخشی از دگرگونی در گیتی هستیم ، دگرگونی که در نهان خود ، پویش و شکوفایی را پیگیری می کند . بروز آینده ما ، بسیار فربه تر از امروز خواهد بود ، ما در درون گیتی ، در حال پرتاب شدن هستیم ، پرتاب به سوی جایی و نمایی که هیچ چیز از آن نمی دانیم ، همان گونه که در کودکی از این جهان هیچ نمی دانستیم . میدان دید ما ، با همه فراخنایی خود ، می تواند همچون شبنمی کوچک باشد بر جهانی بسیار بزرگتر از آنچه ما امروز از گیتی در سر می پرورانیم ، پس ، گیتی بی آغاز و بی پایان است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

ارمغان کُرنش در برابر نادان ، سختی دو چندان است .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

آیا ما مهربان هستیم ؟! آنگاه که در هنگامه دیدار این و آن یا رهایی از رنج و سختی، جانداری را سر می بریم ؟! به جای این کارها، درخت بکاریم، نان ببخشاییم و براستی مهربان باشیم. حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studied philosophers)

با کسانی که دستشان به خون دیگران آغشته است ، نمی توان مهربان بود. آنها را باید به قانون سپرد، "ارد" مهربانی را ، همانند بسیاری موارد دیگر ، مطلق نمی داند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

رسیدن به یک زندگی زناشویی خوب ، با ارزش است و مهم نیست که خواستگار ، دختر باشد و یا پسر ... حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

زاد روز بستگان و دوستان خویش را از یاد نبرید ، دلشان را با درودی شاد و امیدوار سازید ، تا زندگی شان درازتر گردد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

واژه شکارچی ، نه تنها زیبا نیست که شرم آور و بسیار زشت است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

همان گونه که با آدمیان مهربان هستیم ، به زمین و آب و هوا نیز مهر بورزیم . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

همه ما آدمیان ، در برابر زیستگاه خویش مسئولیم . حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

ابزار اندیشه درست ، فریاد و شمشیر نیست . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

کمر راه هم ، در برابر آرمان خواهی برآزندگان خواهد شکست . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)

کوشش بی پایان برای رسیدن به یک آرمان پاک ، از آدمی ، چهره ماندگار می سازد  . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


برخیز!...  راه های تازه ، در آرزوی رسیدن قدم های ما هستند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studied philosophers)

گیتی دارای ساختاری سازمان یافته است، این ساختار به آن پویایی بخشیده، و برآیندی شگرف در پی داشته است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

مردمان توانمند ، در میان جشن و بزم نیستند . آنها هر دم ، به آرمانی بزرگتر می اندیشند و برای رسیدن به آن ، در حال پیکارند .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

آرمان آدمهای کارآمد ، پیدا نمودن راهی مناسب ، برای ساختن ایده هاست . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

پدر و مادر با بردباری همواره پیگیر آموزش درست به فرزند باشند و در این راه به او انساندوستی و مهر به گیتی را آموزش دهند و پیش از آنکه آسیب ببیند، آگاهش سازند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

اگر حزب سیاسی شما ، به برنامه های خود عمل ننمود ، بی درنگ ترکش کنید . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

به سادگی ، می توان آینده جوانان را از روی آرزوهایشان پی برد . حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

پیش نیاز رسیدن به دلیری و بی باکی، یافتن آرمان و خواسته ای هویداست. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher