آیشواریا رای Aishwarya Rai

بسیاری از رسانه ها حادثه منا را تحریف کردند

بسیاری از رسانه ها حادثه منا را تحریف کردند    
۱۳۹۴\۰۸\۱۱ - ۲:۲۵ PM


رئیس ستاد حج و زیارت رسانه ملی گفت: بسیاری از رسانه ها همراه با رسانه های سعودی حادثه منا را تحریف کردند.به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، حسن گروسی در نشست بررسی دلایل سکوت جهانی دربرابر فاجعه منا که به همت مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما برگزارشد افزود: سعودی ها درصدد بودند این مساله را جا بیاندازند که عامل حادثه منا بی نظمی ایرانی ها بوده است و روز سوم حادثه ، وزیر بهداشت عربستان به صراحت از مسئولیت پذیری عربستان سرباز زد و اعلام کرد ایرانی ها مقصر حادثه بوده اند.

وی با اشاره به اینکه برای رفع اتهام از زائران ایرانی تصمیم به تهیه تعداد زیادی مصاحبه از زائران و حجاج داخلی و خارجی گرفته شد، گفت: زائران و حجاج به عنوان شاهدان عینی می توانستند پرده از تحریفهای سعودی ها و دیگر رسانه ها بردارند اما تصمیم گیری مسئولان ایرانی حاضر در حج  بر این بود که این مصاحبه ها اگر پخش شود ممکن است همکاری سعودی ها به حجاج ایرانی مجروح ، به صفر برسد در صورتیکه زیر صفر بود.

گروسی افزود: غفلت برگزارکنندگان حج حقیقتی انکار نشدنی است و ناتوانی سعودی ها در اداره حرمین شریفین به ویژه امسال مشهود بود .

وی گفت : امسال یکی از بزرگترین مشکلات این بود که موسم حج معطوف به وقوع درگیری های عربستان با یمن بود و تعداد نیروهای امنیتی اندک بود و آنهایی هم که حاضر بودند پیشاهنگ ها بودند .

 سعودی ها باید  پاسخگو باشند

رئیس ستاد حج و زیارت رسانه ملی افزود: سعودی ها باید در این مسئله پاسخگو باشند اما بعد از مواجهه با آشکار شدن غفلتشان به طراحی سانسور و عملیات تخریبی علیه ایران اقدام کردند و ایران را متهم به سیاسی کاری کردند.

گروسی در ادامه گفت : آنچه گره را باز کرد فرمایشات مقام معظم رهبری بود که تصور می رفت اگر این فرمایشات نبود شاید یک جنازه هم به ما برنمی گشت .

وی با تاکید بر اینکه آنها مرتکب به 8 هزار قتل شبه عمد شده اند، افزود: آخرین اقدام آنها پرداخت دیه به حادثه دیدگان است .

رئیس ستاد حج و زیارت رسانه ملی تصریح کرد: سعودی ها کارهایی کردند که موجب بیشتر شدن شایعات  شد، به عنوان نمونه در خصوص آقای رکن آبادی ابتدا اعلام کردند که اصلا در حج حضور نداشته است در صورتیکه ایشان امسال بیانیه برائت از مشرکان را قرائت کرد ، پس از آن گفتند احتمالاً وی  با اسم دیگری وارد عربستان شده است .

گروسی خاطرنشان کرد: البته ناگفته نماند آنچه باعث تشدید ناهماهنگی ها درحادثه منا شد، اختلافات موجود میان ولیعهد و جانشینان ولیعهد بوده که دال بر بی کفایتی آل سعود در گرداندن مراسم حج است.

رئیس ستاد حج و زیارت رسانه ملی  با اشاره به تلاش عربستان در پرده پوشی واقعیت منا گفت: عربستان از ابتدا وارد عمل شد و با برخی کشورها سریعا به ویژه با کشورهای ترکیه و پاکستان وارد زد و بند شد به نحوی که پاکستان اعلام کرد نباید به هیچ وجه خبری درخصوص فاجعه منا مخابره شود.

گروسی رویکرد رسانه های بیگانه چه عربی و غیرعربی را تمرکز بر نکاتی تحریفی دانست و گفت: عادی نمایی و مسئولیت زدایی از آل سعود با این استدلال که این نوع اتفاق ها بارها در موسم حج روی داده است و دیگر اینکه این حادثه برغم تدابیر سعودی ها اتفاق افتاده و حتی بی بی سی در گزارشی اعلام کرد ،  میلیون ها دلار خرج زیرساخت های حج شده است .

 یکی از اشکالات بزرگ رسانه در حوزه مستند سازی؛ نبود تصاویر 

وی یکی از اشکالات بزرگ رسانه در حوزه مستند سازی را نبود تصاویری از درهای بسته در منطقه حادثه منا دانست و گفت: البته در مستند هایی که بزودی از شبکه های مختلف سیما پخش می شود ، درمرکز کنترل منا دیده می شود که این مرکز دائما زائران و اعمال آنها را مشاهد می کند اما با اینحال بعضی جنازه ها تا 10 ساعت روی زمین بود .

گروسی  با اشاره به دیگر ترفنده های آل سعود در حادثه منا گفت: اکثر علمای سعودی اعلام کردند که این حوادٍث  قضا و قدر الهی و توفیق الهی بوده است و متاسفانه بیشتر رسانه ها و آل سعود درخصوص زائران و حجاج امسال ظلم کردند و حجاج را مقصر نشان دادند و این مساله را در مصاحبه های متعدد اعلام کردند .

رئیس ستاد حج و زیارت رسانه ملی با اشاره به وجود هزاران دلیل دال بر نبود زیرساخت ها و برنامه ریزی ها و ناهماهنگی ها در حج گفت: هیچ توجیهی برای کمک نکردن به حجاج وجود ندارد. امسال بیش از دو و نیم میلیون نفر در موسم حج حضور داشتند و این کوتاهی ها صورت گرفت درصورتی که آمار رسمی عربستان برای موسم حج ، سه و نیم میلیون زائر بوده است اما امداد رسانی ها با کاستی ها و نواقص هر ساله مشاهده می شود به نحوی که در بزرگترین بیمارستان عربستان شاید دویست تخت هم وجود نداشت .

گروسی با اشاره به اینکه گرمای هوا در این حادثه مزید برعلت شد افزود: پس از این حادثه، دوربین‌ها جمع‌آوری شد اگرچه پیش‌بینی ما این است که با تشدید اختلافات درجناح حاکم بر عربستان و جانشنیان وی ، بعدا آشکارسازی خواهد شد .

وی با اشاره به ادعاهای بی اساس رسانه های بیگانه در عادی جلوه دادن این حادثه همچنین مقصر دانستن زایران ایرانی افزود:مسئولان بعثه کشورهای دیگر اعلام کردند که سیصد نفر از حاجیان خلاف جهت حرکت کردند و این مسئله‌ای بود که بی بی سی دائما به آن دامن می‌زد، مدیریت شبکه العرب در این راستا  اعلام کرد که ایران سیاسی ‌‌کاری می‌کند و در حادثه پیش آمده می‌خواهد بهره‌برداری سیاسی کند.
------------------
البرز؛ انتصاب فرمانده جدید لشگر ۱۰ سیدالشهدا(ع)    
۱۳۹۴\۰۸\۱۱ - ۲:۲۳ PM


با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده جدید لشگر ده سیدالشهدا (ع) منصوب و معرفی شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم سرهنگ پاسدار عباس قنبریها به عنوان فرمانده جدید لشگر 10 حضرت سید الشهدا (ع) جانشین سردار سید یوسف مولایی شد.


سردار مولایی نیز که تا پیش از این به عنوان فرماندهی لشگر 10 حضرت سید الشهدا (ع) فعالیت داشت ، به عنوان جانشین فرماندهی سپاه امام حسن (ع) استان البرز منصوب شد.


در این مراسم همچنین با قدردانی از خدمات حجت الاسلام حجت السلام شهبازی ، نماینده سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در لشگر ده سید الشهدا (ع) ، حجت السلام معصوم خانی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در این لشگر معرفی شد .


جانشین سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تودیع و معارفه جانشینی فرماندهی سپاه امام حسن (ع)، در این مراسم ، گفت : نقش لشگر ده سیدالشهدا(ع) در دوران دفاع مقدس ،نقشی مهم و مثال زدنی و جاودانه است .


سردار فضلی ، با اشاره به ویژگی های ممتاز این لشگر در دوران دفاع مقدس ، افزود:در دوران جنگ تحمیلی لشگر ده سیدالشهدا(ع)  با وجود تعداد فراوان بسیجیان جوان ، با کمترین تعداد جانباز و مجروح ، امادگی خود را به نمایش می گذاشت .

________________________


آرمان ما ، باید دارای شور و برانگیختگی باشد ، تا آدمی را به جنبش و تکاپو وادارد . حکیم ارد بزرگ

بخش مهمی از ادب آدمی، برآیند ریشه نژادی و خانوادگی است .  حکیم ارد بزرگ

بدون خودآگاهی میهنی ، کشور رنگ پیشرفت به خود نمی گیرد .  حکیم ارد بزرگ

برای آنکه روانت را بپروری ، در آغاز با خود یکی شو . حکیم ارد بزرگ

هیچ آموزگاری ، سختگیرتر و راستگوتر از زمان نیست .  حکیم ارد بزرگ

نقد کننده ایی که نکات درست و مثبت را نمی بیند ، و مدام از زشتی ها و اشتباهات دیگران سخن می گوید ، حرافی بیش نیست . حکیم ارد بزرگ

از آدمهای خودستایی که آرزوهای شما را به ریشخند می گیرند، دوری کنید. حکیم ارد بزرگ (برترین متفکر جهان)

آرمان ما نباید زندگی دیگران را نابود سازد ، آرمانی ارزشمند است ، که بهروزی همگان را در پی داشته باشد. حکیم ارد بزرگ

پدر و مادر دانا، پیش از آنکه فرزندشان در گردآب تباهی گرفتار شود او را از چیستی کارهای اشتباه آگاه می سازند، چون آنگاه که فرزندشان در پیچ و تاب هولناک نابکاری گرفتار شد، سخن دلسوزانه هزار "اُرد" هم به کار نمی آید. حکیم ارد بزرگ

آنچه رخ داده را باید پذیرفت ، اما آنچه را روی نداده ، می توان به خواست خویش بنا نمود .  حکیم ارد بزرگنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher